Gå till innehåll
Gneisti Islandshästförening
Gneisti Islandshästförening

Framtidskonferens och riksårsmöte

Möjlighet att delta 1-2 april i Linköping

Tyvärr kan ingen från sittande styrelse delta denna gång.

Två av våra ungdomar kommer delta och eftersom vi har möjlighet till 4 delegater på Riksårsmöte öppnar vi nu för att ytterligare 2 av föreningens medlemmer kan delta på Framtidskonferens och Riksårsmöte i Linköping.

Detta är möjligt då vi har sökt och fått bidrag med 50% av kostanden från RF oc då vill vi gärna att 4 delegatar deltar dels på Framtidskonferensen men inte minst på Riksårsmötet 2 april. För de som deltar boker klubben tågresa eller ersätter motsvarande kostnad. Måltider där inte ingår i konferensen får deltagare själv stå för.

I bifogade filer hittar du information om innehåll och tider. Vi vill att intresseanmälan går till Gneisti senast fredag 24 februari och styrelsen kommer prioritera medlemmer där är aktiva i utskott framför ordinära medlemmar.

Anmäl intresse för att delta via mejl HÄR

Gneisti ansvarar för anmälan av samtliga deltagare senast 28 feb.

Inbjudan Framtidskonferens Pdf, 244.1 kB.

Inbjudan Riksårsmöte Pdf, 209.7 kB.

Publicerad: 2023-02-15

Senast uppdaterad: 2023-02-15

Författare: Helle Sörensen

Sponsorer

Postadress

Gneisti Islandshästförening

Elena Nilsson,

Gärde 224, 83496 Brunflo